Rekolekcje

Rekolekcje

Diecezjalne Centrum Kultury organizuje rekolekcje dla wspólnot: 

 
  • ⚫️ kapłańskich
  • ⚫️ katechetycznych
  • ⚫️ neokatechumenalnych
  • ⚫️ spotkań małżeńskich
  • ⚫️ odnowy w Duchu Świętym
  • ⚫️ Kościoła Domowego
  • ⚫️ grup zawodowych
 


Na zamku dysponujemy pokojami gościnnymi o dobrym standardzie z własną łazienką 1-2-3 osobowymi – łącznie 50 miejsc. Na przedzamczu dysponujemy pokojami wieloosobowymi 2-4-6-7-8-9. Na każdej kondygnacji wspólne węzły sanitarne, łącznie 60 miejsc.

Ponadto do dyspozycji gości: 

▪️odrestaurowana kaplica 
▪️sala rycerska
▪️sala konferencyjna
▪️refektarz pokrzyżacki
▪️czytelnia
 

DCK posiada własną kuchnię, która przygotowuje smaczne i regionalne potrawy oraz wyżywienie zgodne z wymaganiami zamawiającego (dieta, dania wegetariańskie i wegańskie). 


HARMONOGRAM REKOLEKCJI:


Zapisy oraz informacje dodatkowe:

- kontakt telefoniczny: 507 380 762
- kontakt mailowy: zamek.centrumkultury@wp.pl 

 

PAŹ 20-22

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW

Opis: Prowadzący: Beata Girzyńska, ks dr Mariusz Wojnowski. Rozpoczęcie kolacją o godz. 18:30; Zakończenie obiadem o godz. 12:00

Miejsce: Zamek Bierzgłowski

LIS 13-15

REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW

Opis: Prowadzący: ks. dr Sławomir Kunka Kapłan diecezji pelplińskiej, ojciec duchowny w WSD w Pelplinie, doktor nauk teologicznych w zakresie teologii dogmatycznej, asystent w Katedrze Teologii Fundamentalnej i Dogmatycznej na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Autor książek: "Teologiczna wizja cielesności człowieka w nauczaniu Karola Wojtyły – Jana Pawła II" (Lublin 2012) oraz "Elementarz człowieka wolnego" (Pelplin 2014). Zainteresowania z zakresu „teologii ciała” Jana Pawła II, antropologii adekwatnej, protologii integralnej i mariologii personalistycznej. Cenzor ksiąg religijnych. Rozpoczęcie w poniedziałek, godz. 10:00, zakończenie w środę, godz. 14:00.

Miejsce: Zamek Bierzgłowski

GRU 3-4

SPOTKANIE FORMACYJNE NEOPREZBITERÓW

Miejsce: Zamek Bierzgłowski